| Cenník projektov | Mapa stránky
Home-Ing.Peter Határ > Referencie 1

REFERENCIE

Počas nášho pôsobenia v oblasti projektovania pozemných stavieb, sme sa podieľali na mnohých projektoch rodinných domov a iných stavieb. Niektoré z našich posledných realizovaných projektoch si môžete na tejto stránke pozrieť.

1 - 2

Rodinný dom - Kysucké Nové Mesto, december/2012

Rodinný dom je riešený ako samostatne stojaci prízemný dom, typ bungalov, s plochou strechou, bez podpivničenia. Dispozičné riešenie vychádza z technického riešenia viacúčelového prízemia a požiadaviek stavebníka. Rodinný dom je riešený ako jedna bytová jednotka. Veľkosťou obytnej a úžitkovej plochy patrí RD medzi stredne veľké domy. V prízemí, ktoré tvorí dennú i nočnú časť RD, sa pri vstupe na východnej strane domu, ktoré tvorí závetrie nachádza zádverie, z ktorého sa vstupuje do centrálnej chodby a samostatného WC. Odtiaľ sú prístupné ostatné miestnosti bytovej jednotky. Dennú časť tvorí obývacia izba s kuchyňou a jedálenským kútom, ktoré sú navrhované ako otvorená dispozícia. Z kuchyne sa vstupuje do špajze. Z jedálenskej časti ako aj s obývacej izby je prístupná terasa na severnej časti domu. Terasa je prepojená s terasou na západnej časti domu ktorá je taktiež prístupná z obývacej izby. Terasy sú s časti prekryté konzolami vychádzajúcimi zo stropnej konštrukcie. Nočnú časť tvorí izba, spálňa rodičov, hosťovská izba, kúpeľňa s WC. Z chodby sa ďalej vstupuje aj do technická miestnosť a šatník.


Rodinný dom - Horovce, december/2012

Rodinný dom v Horovciach je navrhnutý, ako prízemný dom typu bungalow s valbovou strechou. Zo závetria pri vstupe do domu vchádzame do zádveria odkiaľ je prístupná centrálna chodba a samostatne WC. Taktiež je tu umiestnený vylez do podkrovného priestoru. Centrálna chodba spája dennú a nočnú časť domu. V dennej časti domu sa nachádza rozsiahla obývacia izba s kuchyňou. Pri kuchyni je umiestnená špajza. Z obývacej izby je prístupná terasa. V nočnej časti domu je umiestnená spálňa, dve detské izby a kúpelňa spojená s WC. Technologická časť domu sa nachádza za garážou a je prístupná s terasy a garáže. Garáž je navrhovaná pre jedno auto.

Rodinný dom bude vyhotovený z pórobetónových tvárnic YTONG. Autorom rodinného domu je Ing.Arch. Emil Michálek. Stavebnú časť vypracoval Ing. Peter Határ.


Rodinný dom - Ďurčina, november/2012

Rodinný dom v Ďurčinej je navrhnutý, ako čiastočne podpivničený dom s obytným prízemím a s valbovou strechou. Zo závetria pri vstupe do domu vchádzame do zádveria odkiaľ je prístupná centrálna chodba a samostatne WC. Centrálna chodba spája dennú a nočnú časť domu a je s nej prístupne schodisko do suterénu. V dennej časti domu sa nachádza rozsiahla obývacia izba s kuchyňou. Pri kuchyni je umiestnená špajza. Z obývacej izby je prístupná terasa ktorá je vyvýšená voči terénu a vytvára kryté státie pre auto. V nočnej časti domu je umiestnená spálňa, dve detské izby a kúpelňa spojená s WC. Technologická časť domu sa nachádza v suteréne. Suterén je tvorený letnou kuchyňou, skladom na náradie, skladom na ovocie a zeleninu, práčovňou a kotolňou. Do suterénu sa dá vstúpiť po schodoch s prízemia ako aj z exteriéru cez dvere do letnej kuchyne a kotolne.

Rodinný dom bude vyhotovený z pórobetónových tvárnic YTONG. Autorom rodinného domu je Ing.Arch. Emil Michálek a Ing. Peter Határ. Stavebnú časť vypracoval Ing. Peter Határ.


Rekonštrukcia rodinného domu – Beluša, október/2012

Podkrovné priestory existujúceho RD sú v súčasnosti využívané ako povala pre skladovanie. Projektová dokumentácia rieši stavebné úpravy RD s rozšírením obytnej plochy do celého podkrovia. Na podkroví vzniknú dve samostatné bytové jednotky. Pôvodná strecha bude nahradená väzníkmi a podkrovný priestor sa zmení na plnohodnotné podlažie bez šikmín v podhľade. Po pôvodnom schodisku sa dostaneme do chodby s ktorej sú prístupne oba byty. Menšia bytová jednotka, ktorá je orientovaná do ulice sa skladá z predsiene, odkiaľ je prístupná kúpelňa spojená s WC a obývacia izba. Obývacia izba je prepojená s kuchyňou. Z obývacej izby je taktiež prístupná aj spálňa. Väčšia bytová jednotka je orientovaná do dvorovej časti rodinného domu. Z predsiene väčšej bytovej jednotky je prístupná samostatná kuchyňa s jedálnou, kúpelňa spojená s WC a obývacia izba. Medzi obývacou izbou a kuchyňou je vytvorený krytý balkón ktorý je prístupný z oboch miestnosti. Z obývacej izby sa vstupuje aj do spálne. Kuchyňa je prepojená s veľkou terasou prekrytou strechou, ktorá sa môže v budúcnosti riešiť ako zimná záhrada.

Autorom rekonštrukcie domu je Ing.Arch. Emil Michálek a Ing. Peter Határ. Stavebnú časť vypracoval Ing. Peter Határ.


Rodinný dom, Drevodom – Štvrtok na Ostrove, september/2012

Jedná sa o prízemný rodinný dom, typu bungalow. Pôdorys rodinného domu je funkčne rozdelený na dennú a nočnú časť stenou v obývacej izbe. Zo vstupu rodinného domu sa vchádza do zádveria odkiaľ je prístupný šatník a chodba ktorá spája dennú a nočnú časť domu. Denná časť je tvorená obývacou izbou spojenou s kuchyňou a jedálňou. Z dennej časti sa môžeme cez terasové dvere dostať na terasu. Nočnú časť tvorí kúpelňa spojená s WC, dve izby a spálňa. Na terasu sa môžeme dostať terasovými dverami aj zo spálne a jednej izby. 

Rodinný dom je vyhotovený ako drevostavba zo stĺpikovej konštrukcie vyplnenej minerálnou tepelnou izoláciou. Rodinný dom bude vyhotovený na kľúč stavebnou firmou zo Zvolen, ktorá sa špecializuje na drevostavby. Projekt bol vypracovaný v spolupráci s pánom Ing.Arch. Emilom Michálkom.


1 - 2


Copyright © 2012 Ing.Peter Határ | Projektant | Kysucké Nové Mesto | |

NAJ.sk
| Kontakt