| Cenník projektov | Mapa stránky
Home-Ing.Peter Határ > Referencie 2

REFERENCIE

Počas nášho pôsobenia v oblasti projektovania pozemných stavieb, sme sa podieľali na mnohých projektoch rodinných domov a iných stavieb. Niektoré z našich posledných realizovaných projektoch si môžete na tejto stránke pozrieť.

1 - 2

Rekonštrukcia rodinného domu – Kysucké Nové Mesto, august/2012

Podkrovné priestory existujúceho RD sú v súčasnosti využívané ako povala pre skladovanie. Projektová dokumentácia rieši stavebné úpravy RD s rozšírením obytnej plochy do celého podkrovia. Ďalej sa navrhuje prístavba v dvorovej časti RD, kde bude umiestnené zádverie vstupu do RD a schodisko do obytného podkrovia. Na mieste prístavby stojí existujúca veranda, ktorá svojim stavom nevyhovuje a preto sa zbúra a nahradí prístavbou. V prízemí RD sa dispozícia nemení, len na mieste terajšieho schodiska do podkrovia, bude vybudované samostatné WC. Dispozícia prízemia zahŕňa novovybudované závetrie a zádverie zo schodiskom do podkrovia. Zo zádveria sa dostávame do chodby odkiaľ je prístupná kuchyňa, kúpelňa, WC a jedna izba. Z kuchyne sa ďalej dostaneme do obývacej izby. Z novovybudovaného schodiská sa dostaneme do predsiene, odkiaľ sa vstupuje do chodby v podkrovných priestoroch. Z chodby je prístupná kúpelňa, dispozične otvorená kuchyňa s obývacou izbou a dve izby. Na zvýšenie svetlej výšky v podkroví budú vybudované dva pultové vikiere.

Autorom rekonštrukcie je Ing. Peter Határ


Rodinný dom, Drevodom - Košeca, júl/2012

Rodinný dom je riešený ako samostatne stojaci prízemný objekt, typ bungalow, s pravidelným sklonom valbovej strechy, bez podpivničenia. Pôdorys rodinného domu má tvar písmena L s terasou medzi dvoma stenami domu. Jedná sa o modifikáciu katalógového rodinného domu od stavebnej firmy zo Zvolen, ktorá sa špecializuje na drevostavby. Táto stavebná firma bude rodinný dom pre stavebníka realizovať na kľuč. Rodinný dom bude vyhotovený ako drevostavba zo stĺpikovej konštrukcie vyplnenej minerálnou tepelnou izoláciou.

Z odskočeného závetria prekrytého zastrešením sa dostaneme vstupnými dverami do zádveria, odkiaľ je prístupná technická miestnosť a chodba. Z chodby sa ďalej dostaneme do jednotlivých miestnosti dennej aj nočnej časti domu. Denná časť rodinného domu je tvorená obývacou izbou prepojenou s kuchyňou. Terasovými dverami v obývacej izbe sa dostaneme do exteriéru na terasu. Nočnú časť rodinného domu tvorí kúpelňa, samostatne WC, dve izby a spálňa. Na terasu sa dá dostať aj zo spálne a jednej izby.


Záhradná chata - Kysucké Nové Mesto, jún/2012

Záhradná chata je riešený ako samostatne stojaci objekt s obytným podkrovím, so 40stupňovým sklonom sedlovej strechy, s vikierom na južnej strane, bez podpivničenia. V prízemí, ktoré tvorí dennú i nočnú časť záhradnej chaty, sa pri vstupe, nachádza otvorené zádverie, ktoré tvorí súčasne funkciu centrálnej chodby. Z chodby sú prístupné ostatné miestnosti záhradnej chaty. Dennú časť tvorí spoločenská miestnosť s kuchyňou, ktoré sú navrhované ako otvorená dispozícia. Zo zádveria je ďalej prístupná jedná izba, sklad so vstupom pod schodiskovým ramenom a samotné schodisko, ktorým sa dostaneme do podkrovnej, nočnej časti chaty. Podkrovie záhradnej chaty tvoria dve izby, do ktorých sa vstupuje s chodby. Z izby na východnej strane domu je prístupný balkón.

Autorom záhradnej chaty je Ing. Peter Határ.


Rodinný dom, Drevodom - Trenčianska Teplá, jún/2012

Jedná sa o prízemný rodinný dom, typu bungalow. Pôdorys rodinného domu je funkčne rozdelený na dennú a nočnú časť. Zo vstupu rodinného domu sa vchádza do zádveria odkiaľ sa ďalej dostaneme do dennej časti domu. Denná časť je tvorená obývacou izbou spojenou s kuchyňou a jedálňou. Z dennej časti sa môžeme cez terasové dvere dostať na rozsiahlu terasu, ktorá je z časti prekrytá zastrešením domu. Na druhej strane obývacej izby sú dvere na chodbu, s ktorej sa dostaneme do nočnej časti domu. Nočnú časť tvorí kúpelňa, WC, dve izby a spálňa.

Rodinný dom je vyhotovený ako drevostavba zo stĺpikovej konštrukcie vyplnenej minerálnou tepelnou izoláciou. Rodinný dom bude vyhotovený na kľúč stavebnou firmou zo Zvolen, ktorá sa špecializuje na drevostavby. Zo severnej strany domu je vytvorený prístrešok pre dve auta, ktorý si bude realizovať majiteľ v budúcnosti sám. Projekt bol vypracovaný v spolupráci s pánom Ing.Arch. Emilom Michálkom.


Rodinný dom - Horovce, jún/2012

Rodinný dom v Horovciach je navrhnutý, ako prízemný dom typu bungalow. Hlavným vstupom sa dostaneme zo závetria do zádveria, odkiaľ je prístupná chodba. Chodba v rodinnom dome tvorí komunikačný priestor, ktorý predeľuje nočnú a dennú časť domu. Na ľavej strane od vchodu je nočná časť tvorená spálňou a dvoma izbami. Na pravo je denná časť tvorená obývacou izbou spojenou s kuchyňou. Z obývacej izby sa môžeme dostať na zastrešenú terasu. Na severnej strane domu sa nachádza kúpelňa, samostatné WC a technická miestnosť so samostatným vstupom z exteriéru.

Rodinný dom bude vyhotovený z pórobetónových tvárnic YTONG. Autorom rodinného domu je Ing.Arch. Emil Michálek. Stavebnú časť vypracoval Ing. Peter Határ.


1 - 2


Copyright © 2012 Ing.Peter Határ | Projektant | Kysucké Nové Mesto | |

NAJ.sk
| Kontakt